אזור הצפון הוא מקור לעסקים מתפתחים

אזור הצפון הוא מקור לעסקים מתפתחים

מדוע באזור הצפון, העמקים, הכנרת, הגליל התחתון וצפון מזרח הארץ רמת הקריסה של העסקים מגיעה ל-21%. מה קורה שם בצפון הרחוק והמזרחי לעסקים שהקריסה העסקית שלהם נמצאת בשיעור אחוז כה גבוהה משאר אזורי העסקים בישראל.

כן, גם הנתונים באזור חיפה והצפון, נהריה, עכו וכרמיאל, לא יכולים להשרות עלינו אוירה נינוחה לאור המספרים גם שם אך הקריסה הזאת של מספר עסקים כול כך גבוה על רקע ארץ כול כך רחב וגדול, די לא עושה טוב למגזר העסקי בכללו.

אם מנתחים את מבנה העסקים הנמצאים באזור הצפון, הגליל התחתון, טבריה וסביבותיה ניתן למצוא מפעלים קיבוציים לא מבוטלים אשר עד לתקופה מסוימת היוו את חוד החנית של היצוא בישראל, אך חוד זה הלך והתכהה עם פריצת המשבר העולמי הן באירופה ובארצות הברית משבר אשר הוריד את עסקאות היצוא לרמתם הנוכחית, גם השווקים הסינים ושווקי המזרח תרמו רבות להידרדרות מדד היצוא של מפעלים רבים באזור הצפון והעמקים.

בסיור קצר סביב הערים המרכזיות באזור העמקים נוכל לגלות שמעבר לתיירות פורה שתהיה השנה על גדות הכנרת (וזאת במידה ובעלי עסק רבים ביחד עם  החברה לפיתוח הכנרת ועירית טבריה יאיצו תוכנת לשיפור אזורי התיירות סביב הכנרת ,בטיילת ובעיר טבריה עצמה) ויסלקו את כול הישן והעצב שהיו נחלת אזורים אלה בשנים האחרונות עת הכנרת לא היוותה מקום משיכה לתיירות כלל ועיקר. אזי אני מאמין שפרנסי העיר טבריה והעסקים הנושקים לתיירות הפנים והחוץ יוכלו לחדש את פעילותם העסקית כבעבר.

בכלל, הווה ידוע, כי ברגע שפעילות עסקית אחת ענפה (כמו שיכולה להיות הגדלת התיירות הפנימית והחיצונית לאזור הכנרת) יכולה לתרום לעסקים רבים הנמצאים באזור להתפתחותם ולחיזוקם הכלכלי של עסקים רבים באזור. וזאת ניתן לעשות בעבודה משותפת של העיריה, המועצה האזורית והחברה הכלכלית לפיתוח חוף הכנרת. אחרת אם זה לא ייעשה, חבל לעיר, חבל לאזור, וכואב על סוחרי העיר. הזדמנויות עסקיות בדרך כלל לא קופצות כול בוקר יום ראשון ושלישי.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, ומלווה עסקי, אני יכול להבטיח לעסקים כי הזדמנות שכזאת ובתקווה כי גם בשנים הקרובות אזור הצפון התחתי קרי העמקים וטבריה יחזרו להיות אזורים פעילים ודינמיים כפי שהיו לפני שנים רבות.

נכון, לא על התיירות תתקיים לה עיר לבדה, אבל כמו ערים ואזורים רבים בעולם התיירות היא זאת שזורקת את התמריצים לפתיחה של מיזמים חדשים באזורים אלה, חידוש עסקים ומפעלים יצרניים או נותני שירותים בתחפושת חדשה, ובכלל הזדמנות חדשות וחשובות.

עסקים, היום, ולא משנה במה עיסוקם חייבים להתארגן מחדש למציאות חדשה, מציאות אשר כתוצאה מארגון וסדר חדש יכולה להביא עליהם פרנסה רבה גם באזור העמקים, טבריה, בית שאן, הגולן, רמת הגולן, קריית שמונה וכ"ד 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן