או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, אימון עסקי, יועץ שיווק

האם הרגולציה טובה לנו.

האם הקפיטליזם אכן מתאים לכול מדינה?

האם חוקים סוציאליסטים מובהקים נוגדים את השיטה הקפיטליסטית?

האם הטירוף להפרטה אכן נכונה?

האם הכול פתוח והכול נכון והכול מותר עוזרת לכלכלת המדינה!  

 נתחיל אם השביתה המתקרבת 21.04.2013 בענף התעופה הישראלית, שר התחבורה קורא לשמיים פתוחים, הוא רוצה שנסיעה לחו"ל תהפוך לאפשרית לכול אחד כמו שאחזקת מכשיר סלולרי היום אפשרי לכול אחד. שר התחבורה צודק! אנחנו מדינה ללא גבולות פתוחים ולכן חייבים לפתוח את המדינה ליציאה וכניסה של יותר אנשים. מה ששר התחבורה עושה זה מה שכול שר בתחומו הוא היה עושה במשרדו, השאלה עם זה טוב? אומר שר התחבורה, נכון, בגלל בעיות בטחון, אנו נסבסד את עלויות הביטחון של החברות הישראליות. אז מה עשינו בזה, מצד אחד נוריד את מחירי הטיסות מצד שני משלם המיסים יסבסד את עלויות הביטחון, תשלומי דמי אבטלה למובטלים אשר יפלטו כתוצאה מהתחרות הקשה, ואז באיזה שכר בדיוק נצא מכול הסיפור, האם מדינת ישראל המוקפת אויבים, כאשר ברחובותיה וביישוביה מתפוצצים פגזים ניתן לנהל כלכלה כמו בשאר ארצות העולם. (שלמעשה גם שם הכלכלה הפתוחה רק הרסה) איך נדע מה היה השיקול שהנחה את שר התחבורה!

נוסיף, כ-יועץ עסקי, אני מסתכל על השינויים הדרסטיים של השוק הפרטי מול השוק המוסדי, הציבורי, ולוקח לדוגמא את קופות החולים, לאט לאט בדרך סלולה ובטוחה מוחקות הקופות את חלק מהעסקים הפרטיים אשר שירתו לקוחות נושקים לתחום קופות החולים, משקפיים, תרופות, מכשירי שמיעה שהיום הקופה החליטה, ובצדק מבחינתה, לגזור קופון גם על המוצרים לחולים ולא רק השירותים להם. בדרך זאת מוחקות קופות החולים את המסחר המקומי, ומעניקה את היכולת להרוויח רק לאלה הגדולים הבאים אתה בהסכמים מסחריים המקפחים את שאר סוחרי השוק. קטגוריות שלמות נמחקות כתוצאה מפעילות מוסדית הכפופה לממשלה. האם אנו כמדינה קטנה בנויים לזה, האם נרצה לראות ברחובותינו "הומלסים" עם עגלות, האם נביא לפת לחם בעלי עסקים שכבר כך התמודדות קשה עליהם, עד לאן תרחק התחרות, הפתיחות,?

כמי שנותן ייעוץ עסקי, לעסקים וחברות רבות קשה מאד לאחד בין התנאים הסוציאלי המשולמים לעובדים, ואו, החוקים הסוציאליים להם זכאים העובדים במדינת ישראל, לבין "השמיים הפתוחים" של הקפיטליזם העסקי, התחרותי, הרגולטורי, אין כול פרופורציה בין תנאי העסקה של עובדים ליכולת העסקים לייצר רווחים מפעילותם העסקית, הקפיטליסטית והתחרותית. כיצד אפשר לנהל מדיניות קפיטליסטים שהסוציאליזם שולט. לא פלא ש-50.000 עסקים נסגרים בחודש במדינת ישראל.

כאשר אני בא לתת אימון עסקי, לבעלי עסקים וחברות רבות, נקודת ההתחלה של מרבית העסקים מתחילה בנקודות פתיחה פחותות עקב הרגולציה, המיסוי, עלות העסקת עובדים, העלויות הסוציאליות, הרישוי, הארנונה, התחרות, הריבוי, השפע, והצורך להתנהל בין טיפות המים בכדי לשרוד ואפילו להרוויח נהפכות למשימה של קוסמים, לוליינים, וכאלה שיש להם יכולת על בכדי לקחת עסקים להצלחה ולרווח בדיוק כפי שעסקים צריכים להיות.

מתפאר ראש הממשלה כי המצב הכלכלי בישראל הוא לא כמו במדינות העולם, האמת אני לא מבין על מה ראש הממשלה מסתמך, על הטאטוא של כול הזבל מתחת לשטיח, על שוק ההון היורד לטמיון, על החובות העתידיים שכול המשק חב אם זה הממשלה, המוסדיים, העסקים הפרטים, על הילדים הרעבים, על העסקים הקורסים, על מה בדיוק ההסתמכות? כאשר מוחקים חובות של מיליארדים ומי שבאמת מרוויח מיליארדים הם הבנקים להם שייכת המדינה על תושביה ועסקיה. כול כסיל יבין שיש כאן זריעת חול בעיניים.

עם העולם היה יכול לעשות. פוס…זהו מוחקים את העבר מתחילים מחדש, אזי חיינו היו הרבה יותר קלים, אבל נראה לכם שחשיבה יצירתית שכזאת אכן יכולה לקרות?   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן