או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, אימון עסקי, יועץ שיווק

האם הרגולציה טובה לנו.

האם הקפיטליזם אכן מתאים לכול מדינה?

האם חוקים סוציאליסטים מובהקים נוגדים את השיטה הקפיטליסטית?

האם הטירוף להפרטה אכן נכונה?

האם הכול פתוח והכול נכון והכול מותר עוזרת לכלכלת המדינה!  

 נתחיל אם השביתה המתקרבת 21.04.2013 בענף התעופה הישראלית, שר התחבורה קורא לשמיים פתוחים, הוא רוצה שנסיעה לחו"ל תהפוך לאפשרית לכול אחד כמו שאחזקת מכשיר סלולרי היום אפשרי לכול אחד. שר התחבורה צודק! אנחנו מדינה ללא גבולות פתוחים ולכן חייבים לפתוח את המדינה ליציאה וכניסה של יותר אנשים. מה ששר התחבורה עושה זה מה שכול שר בתחומו הוא היה עושה במשרדו, השאלה עם זה טוב? אומר שר התחבורה, נכון, בגלל בעיות בטחון, אנו נסבסד את עלויות הביטחון של החברות הישראליות. אז מה עשינו בזה, מצד אחד נוריד את מחירי הטיסות מצד שני משלם המיסים יסבסד את עלויות הביטחון, תשלומי דמי אבטלה למובטלים אשר יפלטו כתוצאה מהתחרות הקשה, ואז באיזה שכר בדיוק נצא מכול הסיפור, האם מדינת ישראל המוקפת אויבים, כאשר ברחובותיה וביישוביה מתפוצצים פגזים ניתן לנהל כלכלה כמו בשאר ארצות העולם. (שלמעשה גם שם הכלכלה הפתוחה רק הרסה) איך נדע מה היה השיקול שהנחה את שר התחבורה!

נוסיף, כ-יועץ עסקי, אני מסתכל על השינויים הדרסטיים של השוק הפרטי מול השוק המוסדי, הציבורי, ולוקח לדוגמא את קופות החולים, לאט לאט בדרך סלולה ובטוחה מוחקות הקופות את חלק מהעסקים הפרטיים אשר שירתו לקוחות נושקים לתחום קופות החולים, משקפיים, תרופות, מכשירי שמיעה שהיום הקופה החליטה, ובצדק מבחינתה, לגזור קופון גם על המוצרים לחולים ולא רק השירותים להם. בדרך זאת מוחקות קופות החולים את המסחר המקומי, ומעניקה את היכולת להרוויח רק לאלה הגדולים הבאים אתה בהסכמים מסחריים המקפחים את שאר סוחרי השוק. קטגוריות שלמות נמחקות כתוצאה מפעילות מוסדית הכפופה לממשלה. האם אנו כמדינה קטנה בנויים לזה, האם נרצה לראות ברחובותינו "הומלסים" עם עגלות, האם נביא לפת לחם בעלי עסקים שכבר כך התמודדות קשה עליהם, עד לאן תרחק התחרות, הפתיחות,?

כמי שנותן ייעוץ עסקי, לעסקים וחברות רבות קשה מאד לאחד בין התנאים הסוציאלי המשולמים לעובדים, ואו, החוקים הסוציאליים להם זכאים העובדים במדינת ישראל, לבין "השמיים הפתוחים" של הקפיטליזם העסקי, התחרותי, הרגולטורי, אין כול פרופורציה בין תנאי העסקה של עובדים ליכולת העסקים לייצר רווחים מפעילותם העסקית, הקפיטליסטית והתחרותית. כיצד אפשר לנהל מדיניות קפיטליסטים שהסוציאליזם שולט. לא פלא ש-50.000 עסקים נסגרים בחודש במדינת ישראל.

כאשר אני בא לתת אימון עסקי, לבעלי עסקים וחברות רבות, נקודת ההתחלה של מרבית העסקים מתחילה בנקודות פתיחה פחותות עקב הרגולציה, המיסוי, עלות העסקת עובדים, העלויות הסוציאליות, הרישוי, הארנונה, התחרות, הריבוי, השפע, והצורך להתנהל בין טיפות המים בכדי לשרוד ואפילו להרוויח נהפכות למשימה של קוסמים, לוליינים, וכאלה שיש להם יכולת על בכדי לקחת עסקים להצלחה ולרווח בדיוק כפי שעסקים צריכים להיות.

מתפאר ראש הממשלה כי המצב הכלכלי בישראל הוא לא כמו במדינות העולם, האמת אני לא מבין על מה ראש הממשלה מסתמך, על הטאטוא של כול הזבל מתחת לשטיח, על שוק ההון היורד לטמיון, על החובות העתידיים שכול המשק חב אם זה הממשלה, המוסדיים, העסקים הפרטים, על הילדים הרעבים, על העסקים הקורסים, על מה בדיוק ההסתמכות? כאשר מוחקים חובות של מיליארדים ומי שבאמת מרוויח מיליארדים הם הבנקים להם שייכת המדינה על תושביה ועסקיה. כול כסיל יבין שיש כאן זריעת חול בעיניים.

עם העולם היה יכול לעשות. פוס…זהו מוחקים את העבר מתחילים מחדש, אזי חיינו היו הרבה יותר קלים, אבל נראה לכם שחשיבה יצירתית שכזאת אכן יכולה לקרות?   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן