או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

או קפיטליזם או רגולציה בעסקים

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, אימון עסקי, יועץ שיווק

האם הרגולציה טובה לנו.

האם הקפיטליזם אכן מתאים לכול מדינה?

האם חוקים סוציאליסטים מובהקים נוגדים את השיטה הקפיטליסטית?

האם הטירוף להפרטה אכן נכונה?

האם הכול פתוח והכול נכון והכול מותר עוזרת לכלכלת המדינה!  

 נתחיל אם השביתה המתקרבת 21.04.2013 בענף התעופה הישראלית, שר התחבורה קורא לשמיים פתוחים, הוא רוצה שנסיעה לחו"ל תהפוך לאפשרית לכול אחד כמו שאחזקת מכשיר סלולרי היום אפשרי לכול אחד. שר התחבורה צודק! אנחנו מדינה ללא גבולות פתוחים ולכן חייבים לפתוח את המדינה ליציאה וכניסה של יותר אנשים. מה ששר התחבורה עושה זה מה שכול שר בתחומו הוא היה עושה במשרדו, השאלה עם זה טוב? אומר שר התחבורה, נכון, בגלל בעיות בטחון, אנו נסבסד את עלויות הביטחון של החברות הישראליות. אז מה עשינו בזה, מצד אחד נוריד את מחירי הטיסות מצד שני משלם המיסים יסבסד את עלויות הביטחון, תשלומי דמי אבטלה למובטלים אשר יפלטו כתוצאה מהתחרות הקשה, ואז באיזה שכר בדיוק נצא מכול הסיפור, האם מדינת ישראל המוקפת אויבים, כאשר ברחובותיה וביישוביה מתפוצצים פגזים ניתן לנהל כלכלה כמו בשאר ארצות העולם. (שלמעשה גם שם הכלכלה הפתוחה רק הרסה) איך נדע מה היה השיקול שהנחה את שר התחבורה!

נוסיף, כ-יועץ עסקי, אני מסתכל על השינויים הדרסטיים של השוק הפרטי מול השוק המוסדי, הציבורי, ולוקח לדוגמא את קופות החולים, לאט לאט בדרך סלולה ובטוחה מוחקות הקופות את חלק מהעסקים הפרטיים אשר שירתו לקוחות נושקים לתחום קופות החולים, משקפיים, תרופות, מכשירי שמיעה שהיום הקופה החליטה, ובצדק מבחינתה, לגזור קופון גם על המוצרים לחולים ולא רק השירותים להם. בדרך זאת מוחקות קופות החולים את המסחר המקומי, ומעניקה את היכולת להרוויח רק לאלה הגדולים הבאים אתה בהסכמים מסחריים המקפחים את שאר סוחרי השוק. קטגוריות שלמות נמחקות כתוצאה מפעילות מוסדית הכפופה לממשלה. האם אנו כמדינה קטנה בנויים לזה, האם נרצה לראות ברחובותינו "הומלסים" עם עגלות, האם נביא לפת לחם בעלי עסקים שכבר כך התמודדות קשה עליהם, עד לאן תרחק התחרות, הפתיחות,?

כמי שנותן ייעוץ עסקי, לעסקים וחברות רבות קשה מאד לאחד בין התנאים הסוציאלי המשולמים לעובדים, ואו, החוקים הסוציאליים להם זכאים העובדים במדינת ישראל, לבין "השמיים הפתוחים" של הקפיטליזם העסקי, התחרותי, הרגולטורי, אין כול פרופורציה בין תנאי העסקה של עובדים ליכולת העסקים לייצר רווחים מפעילותם העסקית, הקפיטליסטית והתחרותית. כיצד אפשר לנהל מדיניות קפיטליסטים שהסוציאליזם שולט. לא פלא ש-50.000 עסקים נסגרים בחודש במדינת ישראל.

כאשר אני בא לתת אימון עסקי, לבעלי עסקים וחברות רבות, נקודת ההתחלה של מרבית העסקים מתחילה בנקודות פתיחה פחותות עקב הרגולציה, המיסוי, עלות העסקת עובדים, העלויות הסוציאליות, הרישוי, הארנונה, התחרות, הריבוי, השפע, והצורך להתנהל בין טיפות המים בכדי לשרוד ואפילו להרוויח נהפכות למשימה של קוסמים, לוליינים, וכאלה שיש להם יכולת על בכדי לקחת עסקים להצלחה ולרווח בדיוק כפי שעסקים צריכים להיות.

מתפאר ראש הממשלה כי המצב הכלכלי בישראל הוא לא כמו במדינות העולם, האמת אני לא מבין על מה ראש הממשלה מסתמך, על הטאטוא של כול הזבל מתחת לשטיח, על שוק ההון היורד לטמיון, על החובות העתידיים שכול המשק חב אם זה הממשלה, המוסדיים, העסקים הפרטים, על הילדים הרעבים, על העסקים הקורסים, על מה בדיוק ההסתמכות? כאשר מוחקים חובות של מיליארדים ומי שבאמת מרוויח מיליארדים הם הבנקים להם שייכת המדינה על תושביה ועסקיה. כול כסיל יבין שיש כאן זריעת חול בעיניים.

עם העולם היה יכול לעשות. פוס…זהו מוחקים את העבר מתחילים מחדש, אזי חיינו היו הרבה יותר קלים, אבל נראה לכם שחשיבה יצירתית שכזאת אכן יכולה לקרות?   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן