איך להגדיר יועץ עסקי כמקצוען

איך להגדיר יועץ עסקי כמקצוען

מה זה יועץ עסקי?

בואו נבחן את המושג הזה

ודווקא אתחיל בסיפור: השבוע נפגשתי עם מתווך מחברה מאד מוכרת, בקשר לנכס שאחת מלקוחות המשרד רצתה להשכיר, קבענו פגישה, אני יועץ עסקי של הלקוחה, המתווך, ובעל הנכס, בסוגריים אני יכול לתאר את ההמתנה הזאת כ-סיוט, מאחר ועמדנו בחום ובלחות הנוראה והזענו אחד מול השני עד שהגיע (באיחור) בעל הנכס ומאחר וגם בנכס לא היה מזגן "המשכנו להזיע" אבל לא זה הסיפור שרציתי לספר, במהלך הפגישה הצגתי את עצמי בתוך יועץ עסקי, יועץ שיווק, ליווי עסקי, וכ"ד ואז להפתעתי הפתיע המתווך בנאום מול בעל הנכס, כאשר הוא מסביר לו מה זה יועץ עסקי. לגרסתו יועץ עסקי זה כזה שעזב את הצבא בגיל 45 והחליט לפתוח קריירה של יועץ עסקי, או מנהל שכיר שעבד בחברה, פוטר, ועכשיו הוא יועץ עסקי, או סוכן ביטוח שהמקצוע קרס והוא החליט שהמשרד שלו ישמש כמשרד ליועצים עסקיים! לבסוף הוא לא שכח גם להגיש שיועץ עסקי זה מי שלמד אצל אלון גל (מהראליטי).

האמת שחיוך עבר על פני, ונדלקה אצלי המנורה האדומה, שלכול נישה של פעילות כזאת או אחרת תמיד יש את אלה שמתפרצים לנישה כי סף הכניסה לנישה של יועץ עסקי או ייעוץ עסקי, הוא סף כניסה נמוך.

 אז לא קוראי, יועץ עסקי זה לא מה שמתאר המתווך המקסים שנפגשתי אתו, יועץ עסקי זה לא מישהו שעזב את הפיקוד בגיל 45 ולא סוכן ביטוח שהחליט לעזוב את המקצוע, ואפילו לא  בוגר אוניברסיטת "אינסטנט" של אלון גל שאפילו הוא אומר שהקשר בין הראליטי למציאות זה כמו שמיים וארץ (צותת מאחד מעיתוני הצהריים)   

 ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי קראו

יועץ  זה לא מקצוע נלמד באוניברסיטה, או במכללה, זה לא בוגר כלכלה ומנהל עסקים או ראיית חשבון, זה לא פורש צבא קבע ולא שכיר בחברה כזאת ואחרת שפרש או פוטר, וזה בטח לא בוגר מכללה אינסטנט לאימון מאמנים (קאוצרים) וזה אפילו לא מי שביקר בהרצאה אחת או שניים של ה"גורו" התורני המרביץ מיילים לכול עבר ודוחף לבוא לשמוע קורס באלפי שקלים או יותר מזה כזה שמוציא סרטונים ומוכר אותם בעבור חופן דולרים לכול דורש באתרי האינטרנט.

יועץ זה מישהו שמבין עסקים, שנולד עם עסקים, שכול חייו צבר ניסיון בעסקים, שידע להתמודד עם הצלחות וידע לעמוד מול כישלונות (כי אין רק הצלחות בעסקים) ומי שמכיר מישהו שרק מצליח בעסקים סימן שלא הציץ לכיס המכנס שלו. יועץ עסקי זה מי שיודע לחיות את העסק, החברה, המיזם, התהליך, מה יהיה קדימה ומה אפשר לוותר אחורה, יועץ עסקי זה מי שעסקים זה הלחם חוק שלו, שהשיווק הוא חלק מהיום יום שלו, שהדמיון לא מפסיק לפעול אצלו, שהכימיה עם מועצת המנהלים של החברה, או בעל העסק הקטן והגדול יש להם כימיה אתו הוא יועץ עסקי מתאים לכול עסק באשר הוא.

יועץ  לא חייב השכלה אקדמאית כמשפטן, כרואה חשבון, כ-כלכלן, יועץ עסקי חייב "ניסיון" וכמה שעות ניסיון שצבר יותר בתור עצמאי, מעסיק, משווק, ממתג, מתגמש, מבין, לא כשכיר אלא כבעלים כך יוכל לקצר את התהליכים בעסקים, למצוא את הפתרון בעסקים עם בעיות, להרים מיזמים חדשים, לשווק ולהמציא את העסק כול יום מחדש, זה יועץ מקצועי. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן