איך להגדיר יועץ עסקי כמקצוען

איך להגדיר יועץ עסקי כמקצוען

מה זה יועץ עסקי?

בואו נבחן את המושג הזה

ודווקא אתחיל בסיפור: השבוע נפגשתי עם מתווך מחברה מאד מוכרת, בקשר לנכס שאחת מלקוחות המשרד רצתה להשכיר, קבענו פגישה, אני יועץ עסקי של הלקוחה, המתווך, ובעל הנכס, בסוגריים אני יכול לתאר את ההמתנה הזאת כ-סיוט, מאחר ועמדנו בחום ובלחות הנוראה והזענו אחד מול השני עד שהגיע (באיחור) בעל הנכס ומאחר וגם בנכס לא היה מזגן "המשכנו להזיע" אבל לא זה הסיפור שרציתי לספר, במהלך הפגישה הצגתי את עצמי בתוך יועץ עסקי, יועץ שיווק, ליווי עסקי, וכ"ד ואז להפתעתי הפתיע המתווך בנאום מול בעל הנכס, כאשר הוא מסביר לו מה זה יועץ עסקי. לגרסתו יועץ עסקי זה כזה שעזב את הצבא בגיל 45 והחליט לפתוח קריירה של יועץ עסקי, או מנהל שכיר שעבד בחברה, פוטר, ועכשיו הוא יועץ עסקי, או סוכן ביטוח שהמקצוע קרס והוא החליט שהמשרד שלו ישמש כמשרד ליועצים עסקיים! לבסוף הוא לא שכח גם להגיש שיועץ עסקי זה מי שלמד אצל אלון גל (מהראליטי).

האמת שחיוך עבר על פני, ונדלקה אצלי המנורה האדומה, שלכול נישה של פעילות כזאת או אחרת תמיד יש את אלה שמתפרצים לנישה כי סף הכניסה לנישה של יועץ עסקי או ייעוץ עסקי, הוא סף כניסה נמוך.

 אז לא קוראי, יועץ עסקי זה לא מה שמתאר המתווך המקסים שנפגשתי אתו, יועץ עסקי זה לא מישהו שעזב את הפיקוד בגיל 45 ולא סוכן ביטוח שהחליט לעזוב את המקצוע, ואפילו לא  בוגר אוניברסיטת "אינסטנט" של אלון גל שאפילו הוא אומר שהקשר בין הראליטי למציאות זה כמו שמיים וארץ (צותת מאחד מעיתוני הצהריים)   

 ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי קראו

יועץ  זה לא מקצוע נלמד באוניברסיטה, או במכללה, זה לא בוגר כלכלה ומנהל עסקים או ראיית חשבון, זה לא פורש צבא קבע ולא שכיר בחברה כזאת ואחרת שפרש או פוטר, וזה בטח לא בוגר מכללה אינסטנט לאימון מאמנים (קאוצרים) וזה אפילו לא מי שביקר בהרצאה אחת או שניים של ה"גורו" התורני המרביץ מיילים לכול עבר ודוחף לבוא לשמוע קורס באלפי שקלים או יותר מזה כזה שמוציא סרטונים ומוכר אותם בעבור חופן דולרים לכול דורש באתרי האינטרנט.

יועץ זה מישהו שמבין עסקים, שנולד עם עסקים, שכול חייו צבר ניסיון בעסקים, שידע להתמודד עם הצלחות וידע לעמוד מול כישלונות (כי אין רק הצלחות בעסקים) ומי שמכיר מישהו שרק מצליח בעסקים סימן שלא הציץ לכיס המכנס שלו. יועץ עסקי זה מי שיודע לחיות את העסק, החברה, המיזם, התהליך, מה יהיה קדימה ומה אפשר לוותר אחורה, יועץ עסקי זה מי שעסקים זה הלחם חוק שלו, שהשיווק הוא חלק מהיום יום שלו, שהדמיון לא מפסיק לפעול אצלו, שהכימיה עם מועצת המנהלים של החברה, או בעל העסק הקטן והגדול יש להם כימיה אתו הוא יועץ עסקי מתאים לכול עסק באשר הוא.

יועץ  לא חייב השכלה אקדמאית כמשפטן, כרואה חשבון, כ-כלכלן, יועץ עסקי חייב "ניסיון" וכמה שעות ניסיון שצבר יותר בתור עצמאי, מעסיק, משווק, ממתג, מתגמש, מבין, לא כשכיר אלא כבעלים כך יוכל לקצר את התהליכים בעסקים, למצוא את הפתרון בעסקים עם בעיות, להרים מיזמים חדשים, לשווק ולהמציא את העסק כול יום מחדש, זה יועץ מקצועי. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן