אולי אתה לא צריך יועץ עסקי

המלצות ותובנות לייעוץ עסקי/חברות ייעוץ עסקי

 

בכדי לנהל חברה או לייעץ לחברה לא צריכים לסיים תואר באוניברסיטת הווארד.

ניהול חברה כמוהו כשחקן מעולה על הבמה, פסיכולוג בפוטנציה, תסריטאי, במאי קולנוע, מעצב מעולה, מנהיג דגול. נכון, אלו התכונות אשר אותם צריך לשאת מנכ"ל חברה.

אך מה לעשות שתכונות אלה לא יכולות להיות באדם אחד אלא באחוז נמוך מאד של אנשים באוכלוסייה ובפרט באוכלוסייה העסקית שם נמדדים מנכלים או בעלי עסקים ביידע המקצועי או בתואריים האקדמיים המצויים בידיהם.

חברות נוהגות לקבל לשורותיהם עובדים בתחום השיווק, הניהול, הכספים, איש איש בתחומו אבל נמנעות לקלוט או לשכור יועצים חיצוניים אשר מסוגלים לאגד את כול התכונות שהזכרתי מעלה.

המהפכה התרבותית, האנושית, שאנו עוברים בעשורים האחרונים ונמשיך לעבור אותם בייתר שאת בדורות הבאים מחייבת אותנו לשנות את ההתנהגות הניהולית שלנו בחברות ובעסקים. למהפכה הזאת קוראים "יצירתיות" והיא שולחת זרועות בכול תחום ניהולי בחברה, בארגון או בעסק, אם זה בניהול, ניהול עובדים, שיווק, מכירות, ספקים, בנקים,

לא, לא קוראי המאמר "האקדמיה" לא מספיקה היום בכדי לנהל חברות גדולות כקטנות.

ניהול זה אומנות

לא צריך ללכת רחוק אך אם ניקח את התיאוריה של אברהם מאסלו ונבין איך פועלת הפירמידה האנושית (עוד מהמאה הקודמת) נמצא את התובנה כי אנו מחויבים לשנות את הגישה בניהול ומנכלות של חברות ועסקים .ובכול תחום בחברה, לא רק בשיווק ובמכירות אלא ב"הכול".

אני יודע, קשה להטמיע מהלכים חדשים שונים ויצירתיים בכול תחומי הניהול בחברה אך התובנה המתבקשת כבר היום (מה שהיה צריך להיות אתמול) הוא שינוי הדרגתי בכול שדרות המחלקות והניהול בחברות, עסקים וארגונים. אחרת כול חברה או עסק ייעלמו מהנוף העסקי די מהר ואם יש חברות ועסקים אשר יש להם דור המשך וחלק מההשקעה בחברה או בעסק היא על מנת לשמר ולהעביר לניהול את החברה לדור הבא אזי שיחשוב על תובנות מאמר זה כבר היום.

דורון עמית והצוות בעלי ניסיון של 40 שנה בניהול חברות ובהתאמת רוח התקופה על כול המשתמע מכך להישרדות, התפתחות, ניהול נכון, תוך שימוש בכול התכונות שהזכרתי מעלה.

לדעתי חברה קטנה כגדולה או עסק גדול כקטן חייבים להסתכל על החברות הגדולות או הארגונים ואפילו משרד ראש הממשלה אשר מחזיקים יועצים בכול תחום כולל לוביסטים בכנסת ישראל וזאת על מנת להצליח ולהביא את המסר שלהם נכון כול אחד בתחומו. כאן אנו כותבים על התחום העסקי שאינו שונה ביכולות הניהול הנכון שלו מכול תחום אחר.

כפי שאני בחנתי את תחום הייעוץ העסקי בישראל, בעלי חברות או עסקים לא מעריכים את הערך המוסף שבהעסקת יועץ עסקי ולמעשה לא מבינים מדוע צריך ייעוץ עסקי אבל הבנתם מושלמת כעבור עבודה של 6 חודשים ואז לפתע מבינים כמה הצורך היה מחויב המציאות

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו