מה חוסם אותך לפתוח עסק

מהם החסמים ברצון לפתיחת עסק/מיזם חדש

בקצרה: רבים הם העסקים שהתחילו בקטן וגדלו לעסקים גדולים. כתר פלסטיק התחיל כמפעל קטן בסמטאות יפו, רב בריח התחיל בבית מלאכה, שטראוס התחילה במחלבה קטנה בנהריה אותו דבר זוגלובק  ואני יכול למנות כאן מאות עסקים שהתחילו בקטן והפכו להיות גדולים. מדוע אני מזכיר זאת כאן מהסיבה שעסק קטן/חלום/מיזם יכול להפוך להיות לעסק או חברה גדולה. והכול בחזקת WE CAN NEVER KNOW.

 על מנת להגיע ולהיות עסק גדול ובבקשה על תגידו: "אני לא רוצה להיות עסק גדול" כי כאשר מקימים עסק מבינים כי עסק רצונו ויכולתו לגדול ולהתפתח בדיוק כמו שמחליטים ליצור חיים חדשים בדמות ילד לא ניתן לעצור את גדילתו בדיוק כמו בעסק חדש או מיזם מתפתח.

איך פונים לייעוץ

 אבל נכון, יש חסמים, ויש חסמים רבים שראשית צריך לגבור עליהם בתאוריה טרם הקמת המיזם, בבחינת התכנית העסקית, מימון, הגדרת קהל המטרה, קביעת אסטרטגיה, טקטיקה, יכולת תפעול המיזם או העסק גם מעבר לתקופת ההשקעה, כול אלה והרבה הרבה אחרים הם  החסמים לפתיחת עסק או מיזם בכול גודל ולכול מטרה מעסק של גננות דרך חברות סטרטאפ וכול קטגוריה אשר תבחר.

 לשמחתי, כבר הרבה מאד יזמים וכאלה הפותחים עסקים למדו כי הכתובת להצלחה ובטחון של העסק שלהם נעוץ בכישרונותיו ומקצועיותו של היועץ העסקי או המלווה העסקי, אנשים למדו כי בגלל אחוז הנפילות הגבוהה של עסקים שנסגרו עדיף להם להשקיע בשירותי ייעוץ עסקי שייתן להם כוון, דרך, מפה, או כול אלמנט אחר בכדי להקטין למינימום את הסיכונים לקריסה ואת האופציה לנסיקה. שהרי אין יותר יפה מזה עסק או מיזם אשר נבנה נכון עם בסיס חזק ומתוכנן נכון דבר אשר יבטיח לו חוזק ובטחון בטח בתקופה הראשונה להקמת המיזם או העסק.

 המורכבות של פתיחת עסק לא נעוצה רק בצד המקצועי שלו לדוגמה: גנן מבין בגננות, אבל אין לו שמץ של מושג בעולם העסקים הרעב והבולע! בעלי המקצועות החופשיים, ובכלל עסקים המתמחים במתן שירות כזה או אחר או מוצר כלשהו יתמידו ויבינו ויתמחו במלאכת ידם, אך מכאן ועד ההבנה העקלקלה של התנהגות עולם העסקים והניהול הנכון הדרך ארוכה.

 במידה ומשכילים להשקיע סכום מסוים על מנת שלא ללכת אל היער באמצע הלילה אזי קונים שקט תעשייתי, הקטנת סיכונים, הגדלת סיכויים, והליכה בנעליים של גדולים ומנוסים.

 מסקר שנערך לא מזמן הצביעו 52% אנשים אשר רצו להקים עסקים, או להגשים חלום עסקי, כי הם פוחדים לעשות זאת בגלל החסמים שבפתיחת עסקים חדשים. וחבל!

 הכותב הוא איש עסקים, מבין את עולם העסקים, יודע לנווט בין הטיפות, ומוביל להצלחה והגשמה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן